Merhaba,

433 MHz frekansında çalışan bu kart, çeşitli elektronik ve robotik kartlarda, uzaktan müdahele gerektiren Motorlar, Ampüller, Kapı kilitleri, Otomobil kapıları gibi AC110-240V yada DC0-28V gerilim değerleri aralığındaki sistemlerde kullanılabilen uzaktan kumanda edilebilir bir röle kartıdır.

Ürün Linkleri;

https://www.robotistan.com/6-kanal-433-mhz-kablosuz-rf-alicili-role-karti-kutulu

https://www.robotistan.com/433-mhz-6-kanal-rf-elcik-kumanda

Ürün üzerinde 5 farklı kontrol modu bulunmaktadır. Bunlar;

 1. Latched ( Bir defa butona basıp çekince röle pozisyon değiştirir. Tekrar butona basıp çekince bir önceki pozisyonuna döner. Rölelerin açılıp kapanması birbiri ile ilişkili değildir.)
 2. Momentary (Bir defa butona basıp çekince röle pozisyon değiştirir. Tekrar butona basıp çekince bir önceki pozisyonuna döner. Ancak herhangi bir röle açık konuma getirildiğinde diğer röleler tam tersi konuma gelecek şekilde çalışır. Aynı anda sadece bir röle açık konuma getirilebilir.)
 3. Toggle (Tüm röleler push buton gibi çalışır. Butona basılı olduğu müddetçe röle konumunu korur. Buton bırakılınca röle eski konumuna döner.)
 4. Momentary + Toggle (ilk 3 röle Latched  gibi çalışır. Ancak 4,5 ve 6 röleleri push buton gibi çalışır. Butona basılı olduğu müddetçe röle konumunu korur. Buton bırakılınca röle eski konuma döner.)
 5. Momentary + Latched (Sadece 1. Röle Latched gibi çalışır. Diğer tüm röleler toggle gibi push buton olarak çalışır. 1. Rölenin çalışması diğer röleleri etkilemez. Kanal 6 da kanal 5 ile aynı şekilde çalışmaktadır.)

rfr

Uygun fiyatı ve kolay montajlanması yönünden oldukça kullanışlı bir üründür. Ürünü kumanda ile birlikte kullanabilmek için bir kaç basit adım uygulamanız gerekecektir. Öncelikle ürünü plastik koruma kutusundan çıkaralım, Daha sonra kart üzerinde bulunan butona ürün üzerindeki led yanıp sönünceye kadar basılı tutalım. Led ‘ in yanıp sönmesinin hemen ardından kumanda üzerindeki herhangi bir butona basalım. Bunun ardından led tekrar yanıp sönecektir. Kumanda üzerindeki kanal numaralarına göre yukarıda belirtilen modlarda röleler çalışmış olacaktır. Hangi modu kullanmak istiyorsak kumanda üzerindeki o modun numarasına basmamız yeterlidir. Daha sonra ürünü görsellerdeki gibi montajlayarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Ürünü 12V 1A ‘lik bir dc kaynak ile kullanmanız gerekmektedir.Bağlantı Şeması

Kart Özellikleri;

PCB boyutu: 94 mm x 73 mm x 20 mm

Kutu boyutu: 100 mm x 80 mm x 30 mm

Maksimumu Çalışma Akımı: 10A / Herbir Kanal için

Kumanda Özellikleri;

Kanal Sayısı: 6 CH

Algılama Mesafesi: 500 metre

Boyutu: 110mm x 50 mm x 18 mm

Besleme: 1 Adet 23 A – 12V pil ( Ürün içeriğinde mevcuttur. )

21 Yorumlar

 1. Merhaba,
  bu kartı kumanda olmadan raspberry pi veya arduino ile uzaktan nasıl kumanda edebiliriz ? internet üzerinden röleyi aktif hale getirmek istiyorum.

  teşekkürler

  • Merhaba,
   4 kanalı farklı şekilde programlamanız ne yazık ki mümkün değildir. Programlamayı yaptıktan sonra 4 röle de aynı şekilde pozisyon değiştirmektedir. Bir kartı birden fazla kumanda ile kontrol etmeniz mümkündür. Ayrıca 4 kanallı modelde çalışma modunu ürün üzerindeki jumperların yerini değiştirerek yapabilmektesiniz.

  • Aküden doğrudan bağlantı yapabilir veya teyplerde de sıkça kullanılan kontak ile açılıp kapanan 12V kaynaklarından birini kullanabilirsiniz.

 2. Bu kartı 3 adet 2 kanallı kumanda ile kullanmak mümkünmüdür?
  Eğer mümkün ise kanal numaraları nasıl ayarlanabilir?

 3. iyi günler. ben bu kartı rc araç ta kullanmak istiyorum ama birkaç sorum var. 12 volt 5 amper aküyü karta bağladığımızda b c uçlarından güç alıyor değilmi ?yoksa sadece bir devreye anahtar görevimi görüyor ? öyle değilse b ve c uçlarının hangisi – hangisi + ?

  • Kart üzerinde bulunan A, B ve C uçları anahtarlama içindir, güç beslemesi yapmamaktadır. Dolayısıyla + veya – ucu hangisine bağladığınızın bir önemi yoktur.

 4. Merhabalar,

  12 kanal 433 mhz röle satın aldım, 5 farklı modu olduğunu yazmışsınız modlar arasında geçişi nasıl sağlarım, mod değişikliğini nasıl yapabilirim

 5. Benim röle toggle kumandaya basılı tutunca açılıyor bırakınca kapalı 1 kere basınca açık bidaha basınca kapalı nasıl yapabilirim?

  • 2 kademede yapılabilir

   RESETLEMEK İÇİN
   Alıcı üzerindeki Düğmeye 10 sn kadar basılı tutun. Önce 2 kere sonra 3 kere flaş yapacak. Elinizi çektiğinizde kırmızı ışık yanık kalmalı. Sonra verici kumandada 1 tuşuna basın. Alıcıdaki ışık yanıp söner.

   Tekrar alıcı üzerindeki düğmeye yaklaşık 5 sn kadar basılı tutun. (2 kere flaş yapınca çekin). Kırmızı ışık yanık kalacaktır. Tekrar verici kumanda üzerinden 1’e basın (alıcı üzerindeki kırmı ışık kıpraşana kadar)

   EŞLEŞTİRMEK İÇİN
   Umarım yardımcı olur

  • Röle yerine motor sürücü kullanmanız daha mantıklı olacaktır. Bu sayede motorların hızını ve yönünü de ayarlayabilirsiniz.

 6. Kumandam elimde vardı onu kullanacağın fakat yorumlardaki gibi butona basili tutuyorum ışık yanında 1e sonra google kullanmak için 3e basıyorum sadece 2-3-4 tuşları çalışıyor.diğerlerin de hareket yok alici kartta led yanıyor fakat röleler kapatıp acmiyor

 7. merhaba;
  Sitenizden 6 kanal 133 Mhz kumanda alıcı verici devresi aldım
  Alıcı devre el kumandasındaki 6 numaralı tuş hariç diğer bütün tuşları algılıyor. yani el kumandasındaki düğmelere basılınca alıcı devre üzerindeki led yanıp sönüyor
  Fakat el kumandası üzerindeki 1-2 ve 3 nolu tuşlar haricinde diğer tuşlara basılınca röle çekmiyor.
  Oysa el kumandasında 1’den 6’ya kadar hangi tuşa basılsa rölenin çekmesi gerek.
  Bu durum bir arızadan mı kaynaklı yoksa eksik bir ayardanmı kaynaklı bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
  İkinci husus
  Sitedeki ürün açıklamasında bu ürünün 5 ayrı modda çalıştırabileceği yazıyor ama modlar arası geçişin nasıl yapılacağından bahsedilmiyor bu konu hakkında da bilgi verebilir misiniz?

 8. 6 kanallı role ve kumandayı aldım ama role düzgün çalışmıyor kumandanın yalnızca 2–4–6 çalışıyor diğer 1–3–5 çalışmıyor

 9. 12 kanal röle modülünü dediğiniz yöntemlerle eşleştiremedim.Butona ne kadar basarsam basayım led ışık sürekli yanıyor. Basılı tuttuktan 5 10 saniye sonra 2 kere bip sesi,daha uzun süre tutunca tek bip sesi çıkıyor. Başkada bir şey olmuyor.Üründe bir sorun olduğunu düşünüyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here