back to top

3D Yazıcın ile Yüzüklerin Efendisi Evrenine Ait Neler Basabilirsin?

Okumaya başlamadan önce şuraya tıklayarak Yüzüklerin Efendisi soundtrack’imizi açıyoruz!

Lotr Soundtrack

Dünya değişiyor!

Bir zamanlar yalnızca televizyon haberlerinde, dizilerde gördüğümüz; gazetelerde, dergilerde okuduğumuz 3D yazıcılar artık evlerimize de girdi. Gelişen teknolojiler ile fiyatlar ucuzladı, filament satışları yaygınlaştı, yüzlerce 3D tasarım ve dilimleme programları geliştirildi ve artık çocuklar dahi 3D hobi dünyasının birer ferdi haline geldiler.

3D tasarım ve baskı artık günümüzün trend hobisi, biz de bu konuya kayıtsız kalamadık ve makerlara ilham verecek harika baskılardan oluşan listelerimizle yeni bir yazı dizisine başlama kararı aldık.

Tek Yüzük

Tek Yüzük

Her şey muhteşem yüzüklerin basılmasıyla başladı. 3 yüzük; varlıkların en arifi, en zarifi olan ölümsüz elflere verilmişti. 7’si; mahir madenciler ve zanaatkarlar olan, dağların derinliklerinde yaşayan cücelere… 9 yüzük; varlıklar arasında 3D baskılara en düşkün olan insan ırkına bahşedilmişti.

Lakin hepsi; elfler, insanlar, cüceler; hepsi ama hepsi kandırıldı! Mordor diyarında Hükümdağı marka 3D yazıcısında gizlice basmıştı Karanlıkların Efendisi Sauron, hükmeden yüzüğü, diğerlerine hükmedebilmek için. Sen de buraya tıklayarak tasarımını indirip kendi yazıcında basabilirsin!


Saruman’ın Asası

Frodo ve Sam Shire’dan çıkıp Bree köyüne giderken Gandalf da Saruman’a doğru yola çıkmıştı. Saruman’ın bu göz alıcı asasını ilk defa Isengard’da, Gandalf’ı karşılamak için Orthanc Kulesi’nin merdivenlerini inerken elinde görüyoruz! Neden senin ellerinde de görmeyelim ki? Buraya tıklayarak tasarımı indir ve baskıya başla!


Sıçrayan Midilli Tabelası

Sıçrayan Midilli Tabelası

Bu sevimli Sıçrayan Midilli tabelasını buradan indirip basarak kapına asarsan, kim bilir, belki de minik hobbitlerimiz ve YolGezer bir gece misafirin olurlar. Yüzük tayflarını da peşlerinden sürüklememelerini umalım!


Angmarlı Cadı Kral

Angmarlı Cadı Kral

Angmarlı Cadı Kral, Amon Sûl’ün gözcü kulesinde verdiği bu karizmatik pozu neden senin masanın üzerinde de vermesin ki? Buraya tıkla!


Evenstar Kolyesi

Evenstar Kolyesi

Frodo gölge dünyaya geçip hayalet olacakken yetişen Arwen gibi, sen de buradaki tasarımla bu kolyeyi basarak etrafa ışıklar saçabilirsin. Undómiel!


Sting

Sting

Belki bize hediye edecek bir Bilbo amcamız yok ancak 3D yazıcılar ve filamentler var! Sting’in tasarımı burada!


Yüzük Kardeşliği Silueti

Yüzük Kardeşliği Silueti

Duvarına buradan indirip bastığın bir siluet asılsa, bizimkiler Caradhras Geçidi’ne giderken sanki senin odana uğramışlar gibi olmaz mı?


You Shall Not Pass Levhası

You Shall Not Pass Levhası

Kadim dünya iblislerine karşı bu uyarı levhasını indirip basarak korunabilirsin. “You shall not pass, bebeğim!” Hoş, Gandalf da bunu söyledi ve gölgeye düştü ama belki sende işe yarar.


Saruman'ın Ak Eli

Saruman’ın Ak Eli

3D yazıcılar sağolsun, artık yalnızca Uruk Hai’lerin yüzlerine ve miğferlerine değil; dilediğimiz her yere Saruman’ın ak elini basabiliyoruz. Tasarımı da işte burada!


Lorien Yaprağı

Lorien Yaprağı

Daha önce Elf kıyafetlerine bürünmüş hiçbir yabancı olmamıştı ama buradaki Lorien yaprağını basarak istisna olabilirsin. Senin Lorien yaprağının yere beyhude düşmeyeceğini garanti edemiyoruz yalnız!


Gandalf'ın Asası

Gandalf’ın Asası

Karşındaki hobbit mi? Buçukluk yani… Shire halkı… Belki öyle, belki de değildir. Bunu ak büyücü bilir. Ak büyücünün asası da işte burada!


Lego Gandalf

Lego Gandalf

Buradaki minik Lego Gandalf modelini de indirip basabilirsin. 5. günün şafağında baskı tamamlanıyor. Şafakta doğuya bak!


Orthanc Kulesi

Orthanc Kulesi

Kalacak yere ihtiyacın varsa elimizde çok acayip bir kule var! Üstelik Isengard’ın tam merkezinde, metrobüse yürüme mesafesinde! Hemen tıkla!


Gollum

Gollum

Bu tasarım da en sevdiğim Orta Dünya baskılarından biri. Bizim kıymetlimisss! Gollum! Gollum!


Minas Tirith

Minas Tirith

Ve Minas Tirith! Kralların şehri! Tasarımı burada!


Gondor’un Ak Ağacı!

Gondor’un Ak Ağacı!

Evet, o taş avlunun ortasındaki hani! Şuna bak! Koskoca kralın ağacını basıp adak ağacına çevirmişler! Sen de basıp kralı mezarında ters döndürmek istersen tıkla!


Aragorn'un Kılıcı: Andúril

Aragorn’un Kılıcı: Andúril

Andúril, Batı’nın Alevi, Narsil’in parçaları olarak basılıp birleştirilerek yapılıyor! Buradan tasarımı indirip parçaları bas ve birleştir! Sonra da kılıcı Aragorn’a ver! Kolcuyu kenara bıraksın, olmak için doğduğu kişi olsun!


Eärendil Işığı

Eärendil Işığı

Ve sen sevgili okuyucu, sana Eärendil ışığının tasarım linkini veriyorum, en sevgili yıldızımız! Aldığın baskı karanlık yerlerde sana ışık tutsun, diğer tüm ışıklar söndüğünde! Aiya Eärendil. Elenion ancalima!


Cadı Kral'ın Miğferi

Cadı Kral’ın Miğferi

Yeni aldığın Nazgûl’e uygun bir miğfer bulamadıysan eğer, önerim burada! Witch-king style forever!


Eowyn'in Kılıcı

Eowyn’in Kılıcı

Yukarıdaki miğferi eciş bücüş yapabilecek güce sahip kılıç ise burada! Gerçi belki Cadı Kral’ın miğferi kötü ayarlarla basılmıştı ama yine de Eowyn’ciliği sizden öğrenecek değiliz!


Karanlık Kule

Karanlık Kule

Çatır çutur yıkıldı vallahi Barad-dûr, ama dilersen şuraya tıklayıp yeniden inşa edebilirsin Karanlık Kule’yi! Bu sefer tepesine alevli bir göz koymanı tavsiye etmem çünkü PLA erir!


Yüzüklerin Efendisi Logosu

Bonus: Yüzüklerin Efendisi Logosu

Son olarak efsane Yüzüklerin Efendisi logosunu şuraya bırakıyorum!

 

Gelelim günün sorusuna; peki tüm bunları ne ile basabilirsin? Ev ve ofis kullanımı için tasarlanmış uygun fiyatlı yazıcılarımızı incelemek ve sana göre olan bir tanesini sepete eklemek için hemen tıkla! Seçmekte zorlanıyorsan eğer, belki bu yazımız sana yardımcı olabilir. Baskılarının göz alıcı güzellikte gözükmesini sağlayacak tüm filamentler ise burada!

Haftalık 3D Baskı Bülteni’mize kayıt olarak bu yazılar yayınlandığında anında haberdar olmak için hemen tıkla ve kaydol!

Bugünlük yazımı sonlandırıyorum, bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle!

Yasin TAŞCIOĞLU
Yasin TAŞCIOĞLUhttps://yasintascioglu.com/
Robotik ve gömülü sistemler alanında projeler geliştiriyorum. 3 Boyutlu yazıcılar için modeller çiziyor ve baskılar alıyorum, aynı zaman da 3d yazıcı tamiri ve upgrate yapıyorum. Yazılım alanında kendimi geliştiriyor ve bilgilerimi insanlara aktarmayı seviyorum.

Son Çıkan Yazılar

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz