back to top

Arduino IoT Cloud Panoları için Yeni Value Selector ve Dropdown Widget’ları ile Tanışın!

Herkese selam!

Arduino IoT Cloud‘a iki yeni parçacığın yayınlandığını duyurmaktan heyecan duyuyoruz: Değer Seçici ve Değer Açılır Pencere Öğeleri. Peki bu yeni widgetlar nasıl kullanılır, avantajları nelerdir ve bu özelliklerden nasıl yararlanabiliriz?

Bu yazımızda IoT cloud nedir, eskisi yenisi arasındaki fark ve  yenilik kullanıcılara ne sağlayacak sorularına da cevap bulacaksınız.Gelin birlikte öğrenelim!

Arduino IoT Cloud Panoları

Öncelikle Arduino IoT Cloud, IoT projelerinin geliştirilmesi amacıyla tercih edilrn bir platform. Bu platform Arduino kartları, Lorawan, ESP32 ve ESP8266 tabanlı kartlar gibi çeşitli donanımları destekler. Bu da IoT kullanıcılarının kolay bir şekilde kendi kodları ve senaryoları ile projeler oluşturabilmesini sağlar. Arduino Cloud platformunun IoT Cloud uygulaması özelleştirilebilir panolar ile cihazların kolayca kontrol edilebilmesini ve izlenmesini sağlar. 

Arduino Cloud veya Arduino bulut sistemi platformunu öne çıkaran şey ise kolay kullanımlı web arayüzüne sahip olmasıdır. Ayrıca bu platform kullanıcıların hızlı bir şekilde başlamasını sağlayan kapsamlı bir şablon ve örnek katalog sunar.

IoT Cloud özelleştirilebilir panolar ile cihazların kolayca yönetilebilmesini ve izlenmesini sağlar. Ve bir ek bilgi daha, mobil uygulaması Arduino IoT Cloud Remote ile kullanıcılar cihazlarını her yerden uzaktan yönetebilir!

Arduino IoT Cloud Uyumlu Kartlar

 • MKR 1000 WiFi
 • MKR WiFi 1010
 • MKR WAN 1300*
 • MKR WAN 1310*
 • MKR GSM 1400*
 • MKR NB 1500*
 • Nano RP2040 Connect
 • Nano 33 IoT
 • ESP32
 • ESP8266
 • Lorawan

Arduino Cloud platformu ayrıca anahtarlar, düğmeler, renk seçiciler, durum, göstergeler, haritalar, grafik widget’ı gibi bir dizi widget sunar. Bu çok zengin widget paleti sayesinde istediğiniz gibi panolar oluşturabilirsiniz!

Yeni Widget’ler

Gelelim yeni widget’lara,

Öncelikle Value Selector Widget, değerleri ve seçimleri temsil etmenin daha görsel bir yolunu sunarak kullanıcıların verileri anlamasını ve verilerle çalışmasını kolaylaştırır. Bu özellik kodu basitleştirir ve verileri temsil etmede daha fazla esneklik sağlar

Arduino Programlama ve IoT Geliştirme Setine hemen göz atabilirsiniz.

Value Dropdown Widget ise kullanıcılara seçenekler listesi sunmanın kompakt ve düzenli bir yoludur. Bu özellik, özellikle daha küçük ekranlar için tasarım yaparken veya aralarından seçim yapabileceğiniz birçok seçenek olduğunda kullanışlıdır. Açılır menüler, seçeneklerin net bir şekilde sınıflandırılmasına ve düzenlenmesine izin vererek kullanıcıların aradıklarını bulmalarını kolaylaştırır.

Son Çıkan Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz