Arduino Robot Kol

0
1377

Robot kol: Robotlar genellikle tehlikeli, sıkıcı ve zor görevlerin üstesinden gelmek için tasarlanır. Robot kollar ise en yaygın kullanılan robot çeşitlerindendir. Temel olarak bir robot kol, programlanabilen ve insan kolu ile benzer işlevleri yerine getirebilen bir mekanik kol türüdür. Bu kollar artık endüstriyel otomasyondan otomatik burger yapma kollarına kadar çok çeşitli uygulamalarda kullanılmaktadır.

Endüstriyel Robot Kol

Endüstrilerde robotların tipik uygulamaları arasında boyama, montaj, sökme, paketleme ve etiketleme, ürün denetimi ve testi, malzeme taşıma gibi görevler vardır. Endüstriyel robotik kol, endüstriyel görevleri tamamlamak için tasarlanmış bir makine türüdür.

Robot Kol Yapımı

Çocuklar için basit bir robot bile mekanik montaj ve temel programlama becerileri gerektirirken, yeterince motivasyonu ve öğrenme isteği olan herkes için bir robot yapmak mümkündür! Gelin çocuklarınızın yaratıcılıklarını ve geleceğin teknolojisine olan merakını arttıracak robot kol kitlerini inceleyelim.

REX Discovery Serisi 4in1 Arduino Pleksi Robot Kol

İstenildiği gibi herhangi bir otomatik olarak tekrarlayan görevi gerçekleştirmek için akıllı telefon aracılığıyla kolayca programlanabilen ve kontrol edilebilen 4in1 Arduino Pleksi Robot Kol ürünümüz çocukların bile monte edebileceği şekilde tasarlanmıştır. Ürün pleksi yapıda parçaların 4 adet servo motor ile kontrolü ile hareket edecek yapıdadır. Programladıktan sonra bütün projelerinize ekleyebilir, belli başlı komponentlerle kontrol edebilirsiniz. Bir robot kolun kaç farklı doğrultuda dönme ve hareket etme kabiliyeti varsa o kadar eksenli olarak ifade edilmektedir ve 4in1 Arduino Pleksi Robot Kol, X-Y-Z yönlerinde 3-Eksen hareket etme kabiliyetine sahiptir.

REX Discovery Serisi Pleksi Robot Kol-Arduino Uyumlu

Hızlı ve uygun bir fiyata bir prototip oluşturmak istiyorsanız Arduino kullanmalısınız. Arduino elektronik ve robotları programlamak isteyen yeni başlayanlar için harika bir geliştirme platformudur. Pleksi Robot Kol, arduino desteği sayesinde çok kolay bir şekilde programlanabilir bir üründür. Ayrıca HC-05-/HC-06 modülleri ile bluetooth desteğine kavuşabilir bu sayede telefonunuzdan kontrol edebilir hale getirebilirsiniz.

REX Discovery Series – Robot Arm Assembly ürünümüzün kurulumunu aşağıdaki videodan izleyebilir ve kolay bir şekilde kurulumları tamamlayabilirsiniz.

Bir robot kol inşa etmek oldukça zor olabilir çünkü çok sayıda mühendislik alanında uzmanlık gerektirir. Yine de bu kit ürünlerimiz sayesinde artık kendi robot kolunuzu yapabilirsiniz. Hem zorlu hem de heyecan verici robotik alanını daha fazla keşfetmek için kendi robot kolunuzu yapmaktan çekinmeyin!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz