back to top

Arduino’dan Endüstri Devrimi

Arduino.org, Kasım 2015 tarihinde satışa çıkacak iki yeni Arduino sürümü duyurdu: Arduino Industrial 101 ve Arduino Tian.
ArduinoIndustrial101Industrial 101 kartı, Arduino Leonardo ve Micro kartlarından yakından tanımış olduğumuz ATmega32u4 mikrokontrolcüye sahip. Ayrıca kart üzerinde bulunan Industrial 101 LGA modülü, OpenWRT tabanlı Linino isimli işletim sistemine sahip. Bu modül sayesinde kartın dahili IEEE 802.11b/g/n, 2.4 GHz desteği sunan WiFi bağlantı özelliği bulunmakta. Ayrıca, kartın üzerinde Ethernet, 1 adet PWM ve 2 adet analog giriş pinlerini barındıran header bağlantıları mevcut. Bu sayede kart ile birlikte dogRJ45 gibi Ethernet modüllerini kullanmak mümkün. Ayrıca kart üzerinde dahili DC-DC konvertör de mevcut.

ArduinoTian

Arduino Tian, Atmel firmasına ait SAMD21 kodlu 32-bit ARM Cortex® M0 çekirdek ve Qualcomm Atheros AR9342 kablosuz haberleşme işlemcilerini barındıran bir mikrokontrolcüye sahip. Bu yüksek güçlü işlemci 560 MHz saat frekansına sahip ve IEEE 802.11n 2×2 2.4/5 GHz dual-band WiFi desteklemekte. OpenWRT tabalı Linino isimli Linux dağıtımı, bu kart tarafından da desteklenmekte. Arduino Tian ayrıca 4GB büyüklüğünde eMMC dahili belleği sayesinde projelerinizde size büyük kolaylık sağlamakta.

Ürünler hakkında detaylı bilgi için Arduino Tian ve Arduino Industrial 101 kartlarının Arduino Labs sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: Arduino.org

Son Çıkan Yazılar

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz