back to top

SK-FT843-ADAM-B 4D SYSTEMS 4,3” Dokunmatik LCD Ekran Shield Kiti Arduino Uno Kurulumu

Merhaba,

Arduino projelerinizde kullanabileceğiniz dokunmatik özelliğe sahip ve shiled yapısı sayesinde kolayca bağlantı yapabileceğiniz  4,3″ büyüklüğündeki bu kitin kurulumunu bir kaç basit adımda gerçekleştirebilirsiniz.

Arduino IDE 1.0.5-r2 yazılımını bilgisayarınıza kurunuz. Eğer kullanmış olduğunuz farklı bir sürüm var ise kaldırınız.

https://code.google.com/p/arduino/downloads/detail?name=arduino-1.0.5-r2-windows.zip&can=2&q= Linkinden Arduino IDE 1.0.5-r2 sürümünü indirebilirsiniz. İndirdiğiniz dosyayı zip. İçeriğinden masaüstüne çıkarınız, Daha sonra

http://www.ftdichip.com/Support/SoftwareExamples/EVE/FTDI_V1.4.0_03272015(FT800).zip

linkinden lcd ekranın kütüphane dosyasını indiriniz. İndirdiğiniz kütüphane dosyasının adını “FTDI” olarak değiştiriniz. Masaüstünde indirmiş olduğunuz Arduino IDE 1.0.5-r2 dosyasının içeriğinden Arduino IDE ‘ i yönetici olarak çalıştırınız. Arduino IDE ara yüzü üzerinden Sketch > Import Library > Add Library ‘ e tıklayınız. Adını değiştirmiş olduğunuz FTDI.zip dosyasını seçtikten sonra open ‘ a tıklayınız. 5 saniye kadar bekleyiniz. Arduino IDE ara yüzü üzerinde kütüphane dosyalarınızın eklendiği uyarısını alacaksınız. Bu uyarıdan sonra File > Examples > FTDI > FT_ADAM_4DLCD_FT843 > Basic > HelloWord ‘ e tıklayınız. Arduino Uno üzerine ADAM shiled ‘ i ve LCD bağlantılarını aşağıdaki resimde belirtildiği gibi yapınız.adam3

Bağlantıları yaptıktan sonra Tools kısmında Board olarak Arduino Uno ve Port kısmından Arduino Uno com port ‘ u seçtikten sonra yazılımı upload ediniz. Yukarıda belirtildiği gibi lcd üzerinde görüntüyü elde etmiş olacaksınız. Dilerseniz FT_ADAM_4DLCD_FT843 kütüphane dosyası altındaki diğer örnekleri de ürün üzerinde çalıştırabilirsiniz.

Son Çıkan Yazılar

3 YORUMLAR

  1. SK-FT843-ADAM-B modül aldık ancak yazılımı hiç kolay değil kaldıki bu arduino dili vs ile programlanmamışki. bunun için görsel bir program olması lazım, yüzlerce parametre var kütüphanelerinde. sitesinden baktım böyle bir arayüz var ama bu SK-FT843-ADAM-B ürün destegi yok o yazılımda. bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz