back to top

Evde Kolayca Yazdırabileceğiniz Heyecan Verici 3D Baskılar

Günümüzde, teknolojinin sınırlarını her geçen gün daha fazla zorluyoruz ve bu çabanın en parlak örneklerinden biri, 3D baskı teknolojisinin yükselişi oluyor. 3D yazıcılar, bilgisayar tabanlı tasarımları katman katman malzemeye dönüştürme yeteneği sunuyor, bu da sonsuz olasılıklar dünyasını açıyor. Sadece hayal gücünüzün sınırlarını zorlamakla kalmayıp aynı zamanda iş dünyasını, tıbbı, eğitimi ve daha fazlasını değiştirme potansiyeli taşıyorlar. Bu makalede, 3D yazıcıların neler başarabileceğini keşfedeceğiz ve bu büyülü teknolojinin bizlere sunabileceği yenilikçi ürünlerin sadece birkaç örneğine göz atacağız.

1.Cep Telefonunuz için Kılıf

3D kılıf
3D Kılıf

Çoğumuz, telefonumuzu düşürdüğümüz anı yaşadık. Kalbimiz bir an için atmayı bıraktı ve telefonumuzu sonsuza kadar kaybettiğimizi düşündük. Cihazınızı, özel olarak 3D baskı ile üretilmiş bir kılıf kullanarak koruyun. Birçok farklı 3D baskı kılıfı bulunsa da, bu favori tasarımlardan birisidir. Çünkü kılıfın genel tasarımını özelleştirmenize olanak tanır. Projeyi buradan inceleyin.

2.Günlük Kullanım için Araç Gereç

3D Araç-Gereç
3D Araç-Gereç

Daha pratik bir açıdan bakarsak, bir 3D yazıcı ile oluşturabileceğiniz çok sayıda kullanışlı şey bulunmaktadır. Filament türüne ve eşyayı nasıl bastırdığınıza bağlı olarak, bu araçlar günlük küçük işler için güvenilir alternatifler olabilir. Ürünleri güvence altına almak için kendiliğinden kilitlenebilen kelepçeler bastırabilirsiniz. Ölçü küpleri, anahtarlar, mini-çekiçler ve araçlarınız için depolama dolapları oluşturabilirsiniz. Liste neredeyse sonsuzdur.

3.Kablo Tutucu

Kablo Tutucu
Kablo Tutucu

Masaüstleri hızla karışabilir. Yiyecek kırıntıları, dağınık çeşitli nesneler ve kablo düğümleri her yere yayılabilir. Masalarını temizlemek isteyenler için harika düzenleyiciler bulunsa da, kablolarınızı düzenlemek için mükemmel bir şeyimiz var. Bu 3D baskı kablo tutucusu, çalışma veya eğlence alanınızın düzensizlikten uzak ve verimli kalması için mükemmeldir.

4.Kalemlik 

3D Kalemlik
3D Kalemlik

Birçok kalemlik sadece bardak gibi görünür ve çocuğunuzun 3D baskı ile böyle bir şey yaratmasına yardımcı olabilirsiniz. Ancak bu konuda gerçekten onların hayal güçlerini serbest bırakabilirsiniz. Bir kalemlik neredeyse herhangi bir şekil alabilir, yeter ki birkaç kalem ve tükenmez kalem için delikler bulunsun. Çocuklarınıza bireysel büyük veya küçük deliklerin ideal çaplarını ölçmeleri konusunda rehberlik edin ve kalemliğin devrilmediğinden emin olmalarına yardımcı olun. Kalemlik tasarımına ve baskı dosyalarına buradan ulaşabilirsiniz.

Eğer bu baskıları alabilmek için bir 3d yazıcınız bulunmuyorsa 3d yazıcı kategorimizden ihtiyacınıza uygun bir yazıcı seçebilirsiniz. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere!

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Çıkan Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz