back to top

Multikopter (Drone) Yapımı

Multicopterler son zamanlarda bilimsel çalışmalarda ve hobi uygulamalarında sıklıkla kullanılmaktadır. Çeşitli model ve farklı tipleri ile farklı amaçlara yönelik özelleşmiş ürünlerin yanında geliştirilmeye açık platformlar da bulunmaktadır. Robotistan.com olarak geliştirilmeye açık bu eksiksiz multicopter setini sizler için derledik. İhtiyaç duyacağınız her şeyi içinde barındıran bu seti tek başına alıp, hazırlamış olduğumuz video üzerindeki yönergelere dikkat ederek kendi quadcopterinizi yapabilir ve hemen uçuşa geçebilirsiniz.

Son Çıkan Yazılar

4 YORUMLAR

  1. Selamlar, http://www.robotistan.com/super-multikopter-seti-kendin-yap-drone-kiti-multicopter seti satın almak istiyorum ancak burada yer alan ” 7-12 dakikalık bir uçuş süresine sahiptir. ” çok kısa bir süre. Bu süreyi ortalama 45 dakika ile 90 dakika arasında düzenleyebilir miyiz? bunun için 3050 mah değilde örneğin, 10.000 mah kullansak daha fazla ağır olacağı için yine değişen birşey olmaz mı? işin özü; 45 dakika ile 90 dakika arasında uçuş süresine sahip bir drone yapılabilir mi? teşekkürler.

    • Merhabalar. Malesef multikopterler ile 45-90 dk arası uçuş sağlamak pek mümkün olmuyor. Uzun süreli uçuşlar için sabit kanatlı modellere yönelmenizi tavsiye ederim. Tabi uzun uçuş süresi demek bir yandan uzun mesafeler katedebilmek demek. Bu durumda kullanacağınız kumanda sistemi yeterli menzili sunabilmelidir. Ayrıca, uzun menzil uçuşunda drone’u görebilmek mümkün olamayacağından FPV ekipmanı ve telemetri kullanmanız gerekecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz