REX Eğitim Kitleri-Eğitici Setler

0
584

REX, Robotistan Education X olarak da bilinen dünyanın en uygun, yaratıcı, eğitici ve kaliteli eğitim robotları serisidir. Robotlar, Robotistan lisansı ile üretilebilir, dönüştürülebilir ve geliştirilebilir. Dünya genelinde eşi benzeri olmayan tasarımlarıyla fark yaratan Evolution Serisi, kolay kodlanabilir arayüzü ve etkili içerikleri ile rakiplerini geride bırakan bir yapıya sahiptir. 9+ yaş grubu makerların keyif alacağı keyif alırken öğreneceği şekilde tasarlanmıştır. 

Çocuklar için robot eğitiminin ne kadar önemli olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Bu tarz eğitim kitlerinin faydası ve çocukların gelişimine sağladığı katkılar tahmin bile edilemez. Ebeveynlerin bu tarz eğitirken öğreten eğitim kitlerine çocukları için her zaman ilgi gösterdiğini biliyor ve görüyoruz. Bu içeriğimizde eğitici robot setleri hakkında örneklere ve çocuklar için hem eğitici hem de öğretici robot setleri hakkında bilgilere ulaşabileceksiniz.

Eğitici Oyuncak Örnekleri

REX Evolution Serisi Robot Kiti ArmBot çocuklarınızın öğrenirken kendilerini geliştirebilecekleri bir ürün olarak karşımızı çıkıyıor.

Yalnızca Robotistan imzalı ArmBot sayesinde kendi kolunuzla yapabileceğiniz her şeyi bu projeyle gerçekleştirebilirsiniz. Robotun bu yeteneği bile aslında bu ürünlerin ne kadar inanılmaz projeler olduğunu bizlere gösteriyor. ArmBot robot kiti yetenekleri sayesinde arama kurtarma faaliyetleri, taşıma işleri, evinize bir yardımcı gerekliliği gibi görevleri gerçekleştirebilecek bir robot olarak tam size göre. Birbirleriyle entegre sistemler geliştirebileceğiniz bu robot, 9+ yaş grubunun mekanik ve elektroniğe karşı ilgisini arttırırken, ses ile kontrol edilen robotlara ihtiyacı olan askeri alanda çalışanlardan, ürünlerini robotlara taşıtmak isteyenlere kadar aklınıza gelen her alanda insanın yararlanabileceği dahiyane bir proje!

Bu tarz eğitim setlerinin çocukların analitik düşünme yeteneklerinin de gelişmesine katkı sağlaması dolayısıyla birçok ebeveynin REX ürünlerine ilgi göstermesinin nedenini anlamış oluyoruz. Eğer çocuğunuz için bir eğitim kiti almayı düşünüyorsanız çocuk eğitim setinin yaş grubuna dikkat etmeli ve çocuğunuzun yaşına uygun olup olmadığına kontrol etmelisiniz.

Çocuklar için birçok eğitici set olduğunu söyleyebiliriz. Bu eğitici setlerden bir tanesi ise Evolution Serisi Robot Kiti Destroyer. Çocuğunuz ya da kendiniz için  REX Evolution Serisi Robot Kiti Destroyer satın alarak hem siz hem de çocuğunuzun hayalindeki özelliklerle donatabileceği ve farklı uygulamalar gerçekleştirebileceği bir robota sahip olmuş olacaksınız. REX’in dünyanın en uygun yaratıcı, eğitici ve kaliteli robotu olduğunu söyleyebiliriz. Bu robotlar sadece Robotistan lisansı ile üretilebilir, dönüştürülebilir ve geliştirebilirler. Benzersiz tasarım, kodlanabilir ara yüz ve etkili içerikler ile rakiplerini geride bırakan bir yapıya sahiptir.

Tamamen Robotistana ait bu robot kitini zemin koşulları ne kadar zorlu olursa olsun rahatlıkla istediğiniz noktaya ulaştırabilirsiniz. Bu kiti dilediğiniz gibi dönüştürüp geliştirebilirsiniz. REX Evolution Serisi Robot Kiti Destroyer’ın bir tank oluşturabilmesi için 4in1 deki şasi olan ana şasisi olmalıdır. 9 yaş üstü herkesin hazırlayabileceği bu projenin, kendi robotik hobinizi, çocuğunuzun ise robotik becerilerini bir ileri seviyeye taşıyacağına kesinlikle inanıyoruz!

Eğer çocuklarınız veya sevdiğiniz kişiler için bir hediye almak istiyor ya da kendiniz için bir hobi edinmek istiyorsanız bu robotlar yani REX eğitim kitleri mükemmel bir tercih olmuş olacaktır.

Eğitici ve Öğretici Robot Kitleri

  • REX Discovery Serisi Quadruped (4 Bacaklı) Örümcek Robot 

Diğer bir eğitici ürün ise robotik meraklıları için harika bir robot kiti olan ve teknoloji ile tasarımı bir araya getiren Quadruped Örümcek Robot, üzerinde IR alıcıya sahiptir ve bu alıcı sayesinde örümceğinizi uzaktan kumandayla veya TV kumandanızla bile istediğiniz gibi kontrol edebilirsiniz. Üstüne üstlük hediyelerimiz de var! Arduino UNO R3 Klon USB Kablo ve özel kurulum, proje e-kitabı bizden size küçük bir jest;)

Quadruped örümcek robot kurulum videosunu izleyerek hızlı bir şekilde kurulumu gerçekleştirebilmeniz de mümkün.

Detaylı uygulama kitapçığı ise burada.

  • REX Discovery Serisi Pleksi Robot Kol

İnsanların büyük bir ilgi gösterdiği diğer bir ürün ise Pleksi Robot Kol projesidir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte robot kollar günümüzde fabrika, atölyeler, tıp ile ilişkili alanlarda sıklıkla kullanılmaktadır. Dünya çapında oldukça popüler olan robot kol projesine tamamen kendi üretimimiz olan Pleksi Robot Kol ile sahip olabilirsiniz. Kendi bünyemizde ürettiğimiz bu ürünü, kurulum videolarımız harici ekstra bir yardıma gerek kalmadan kolayca kurup programlayabilirsiniz. Bütün bunlara ek olarak robot kolu manuel olarak kontrol edebileceğiniz gibi bluetooth sayesinde telefonunuzdan bile çok kolay bir şekilde kontrol edebilirsiniz.

Pleksi robot kol kurulum videosu ile kolay bir şekilde kurulumu tamamlayabileceksiniz.

Pleksi robot kol detaylı kurulum kılavuzu ise hemen burada.

  • REX Discovery Serisi Robotistan Pleksi Otto Robot

Zarifliği ve elektroniği bir arada görmek istediğiniz anda Robotistan’ın kendi üretimi olan Pleksi Otto Robot hemen yanınızda. Başlangıç seviyesi olan bu Otto Robotunuzu kodlamak için kendi özel yazılımını kullanabiliyor olmanız size zamandan tasarruf ettirecek.

Proje kitapçığını kontrol etmek isterseniz hemen burada.

Robotu kablosuz olarak kontrol etmek isterseniz, Otto Robot kitine ek olarak bluetooth modülü satın alabilirsiniz. Android ve IOS cihazlar için mobil uygulama kullanımını mümkün kılan bu projede, robot içindeki Arduino’ya bluetooth ile uzaktan kontrol kodunu uygulamaya yükleyerek robotunuzu oturduğunuz yerden kontrol edebilirsiniz. Ayrıca, Scratch destekli Pleksi Otto Robot, blok kodlama mantığı ile ilerler.

D.I.Y Robot kiti Otto robotu yalnızca gerekli minimum parçaları içerir. O nedenle eğer daha çok özellik içeren bir otto robot kullanmak isterseniz Profesyonel D.I.Y Robot kitini şiddetle tavsiye ederiz.

Çocuklar için robot her zaman ilgi çekici olmuştur. Çocuklar için robot yapımı inanılmaz eğlenceli olacaktır.  Bu nedenle hem öğrenmek hem de eğlenmek bu setler ile mümkün olmaktadır. Normal bir eğitim seti almak yerine bu şekilde profesyonelce hazırlanmış bir robot setini tercih etmek sizin için doğru bir seçim olacaktır.  Çocuk eğitim seti alma gibi bir düşünceniz varsa ve ne almak istediğiniz konusunda karar veremiyorsanız çocuğunuz için bir adım atın ve REX eğitim robotları serisi ile robot dünyasına giriş yapmasını sağlayın.  

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz