Çocuklar İçin Eğitici Oyuncak

0
576

Sömestr tatili yaklaşıyor. Diğer birçok ebeveyn gibi siz de çocuklarınıza hediye almak mı istiyorsunuz? Artık normal oyuncakları bir kenara bırakma zamanı geldi. Çocuklar için hem eğlendirici hem de yaratıcılıklarını tetikleyici eğitici oyuncakları tercih etmek hediye alırken vereceğiniz en mantıklı kararlar arasında yer alacaktır. Artık hediye bulmak için yorucu araştırmaları bir kenara bırakabilirsiniz, eğitici ahşap oyuncaklar ile çocukların hayal gücünü kuvvetlendiren bu hediyeler çocukların yüzünde büyük bir gülümseme oluşturacak.

Eğitici Çocuk Oyuncakları

Çocuklar el becerilerini geliştiren oyuncaklar sayesinde üretkenlik ve hayal gücü konusunda gelişim gösterebilir ve bu eğitici oyuncaklar bir yandan eğlenirken bir yandan da öğrenebilirler. Boyanabilen ya da parça birleştirilen oyuncaklar ile motor becerilerini geliştiren çocuklar, parmak, el ve kol kaslarını düzgün bir şekilde kullanmayı öğrenmiş olurlar. Çocukların bu becerilerini geliştirebilmelerine tam olarak olanak sağlayan D.I.Y Dönme Dolap ile .çocukların el becerilerini kolaylıkla daha iyi hale getirebilecek.  D.I.Y Dönme Dolap ile çocuklarınız birçok noktada gelişim gösterecek. Hadi bu ahşap eğitici oyuncak ile çocuklarınızın hangi yeteneklerini geliştirmelerini ve hangi avantajları sağlayacaklarını birlikte kontrol edelim.

  • Çocuklarınızın el, göz ve beyin koordinasyonlarını güçlendireeksiniz.c

Fiziksel aktiviteye katılan çocukların beceri düzeyleri ve reaksiyon zamanlarının yüksek olduğu görülmektedir.

  • Çocuklar, yaratıcılık ve inovatif düşüncelerini kullanabilecekler.

Çocuklar, yeni bakış açıları kazanarak farklı yol ve yöntemler ile öne çıkarlar. 

  • Kendin yap mantığı öne alınarak kişilerin tüketimden üretime yönlendirilmesi.

Kendin yap projelerde renk, doku, tasarım ve detaylar ön planda olduğu için çocukların görsel zekâlarına hitap eder. Dikkat noktaları farklılaştığından estetik anlayışlarına her seferinde yeni pencereler açılacaktır.

  • Ebeveyn-çocuk ilişkisini güçlendirir.

Çocukların düşünce yapısının ve hayata karşı bakışının onlar için ilk rol model olan ebeveynlerin davranışlarına göre şekillendiği ebeveynler tarafından bilinmelidir. Çocuğunuz ile çocuklar için eğitici REX Woody Serisi D.I.Y Dönme Dolap ürünü gibi oyuncaklarla ve kendin yap aktiviteleri ile vakit geçirmeniz hem size hem de çocuğunuza birbirinizi gözlemleme fırsatı sunacaktır. Bu sayede çocuğunuzun hem keyifli vakit geçirmesine hem de kendini tanımasına ve keşfetmesine olanak sağlamış olursunuz.

Aynı zaman da çocuğunuz için  kimyasallardan yapılan plastik oyuncak yerine  REX Woody Serisinde bulunan ahşap oyuncakları tercih ederek koruyabilirsiniz.

Çocuklar İçin Eğitici Oyuncaklar

Ebeveynin çocukları için hep en iyiyi istediğini biliyoruz. Çocuklarının gelişimleri onlar için her şeyden daha önemli. Bu nedenle onlar için en ufak bir şey yaparken bile birçok kez düşünmeleri gayet normal. Bu sadece hediye almak olsa bile. Alacakları bir hediyenin tüm yönlerini düşünüyorlar. Çocuklarını her yönden eğitici oyuncak araştırması içerisine giriyorlar. Tam da bu noktada çocuklar için eğitici ahşap oyuncaklar son dönemlerde popüler ürünler arasında görülüyor. Sizler için ve çocuklarınız için çok güzel bir hediye fikrimiz bulunuyor. D.I.Y Baloncuk Değirmeni ürünü çocuklarınız için çok güzel bir hediye olacaktır. 

Mekanik güç elde etmek için üretilip kullanılan yel değirmenlerinden esinlenerek yapılan Baloncuk Değirmeni projesi sayesinde çocukların hem ince motor becerileri gelişecek hem de bilime ve Fen’e olan sevgisi artacaktır. Ayrıca, ince motor becerileri ve el-kol koordinasyonu gibi hayati önem taşıyan kazanımları yerine getirmekte güçlük yaşayan çocuklarda Baloncuk Değirmeni tarzında kendin yap projeleri bu becerileri kazanmasındaki en önemli ölçüttür.

Bu ürünler tam olarak sömestr tatili ne yapalım diye soran, çocuklar için eğitici oyuncaklar arayan ebeveynlere göre. Sizde tatilde çocuğumla ne yapabilirim diye soruyorsanız hemen D.I.Y Baloncuk Değirmeni ürününü kontrol edin ve çocuğunuz, yeğeniniz ve tüm çocuklar için en iyi seçimi yapmış olun. 

Ara Tatilde Çocuğumla Neler Yapabilirim?

Siz de ara tatilde çocuğumla neler yapabilirim diye düşünüyor olabilirsiniz. Sizler için çok güzel bir proje fikrimiz bulunuyor. Güneş Takip Sistemi projemiz ile çocuklarınızla birlikte güneşten daha fazla enerji elde etmenizi sağlayacak bir proje yapabilirsiniz. Bu sayede çocuklarınız için birlikte yapacağınız hem unutulmaz bir anı olmuş olacak hem de bilimsel bir proje yaparak bu anıyı unutulmaz kılmış olacaksınız. 

Güneş takip sistemi projemizi sensörlerden gelen verileri okuyabileceğiniz ve bu girdilere göre elektronik cihazları kontrol edebileceğiniz Audino ile kurulan SolarX Güneş Takip Sistemini kullanım kılavuzumuz ve youtube videomuz sayesinde 10 dakika gibi kısa bir sürede kolayca tasarlayabilirsiniz. SolarX Arduino sayesinde güneşin konumunu algılar ve hareketini güneşin konumuyla orantılı olarak değiştirir. Bu sayede güneşten elde edilecek enerji maksimum seviyeye ulaşmış olur.

Hemen buradan siparişinizi vererek SolarX Güneş Takip Sistemi kurulum videosunu da izleyerek çok kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz. 

Eğitici Oyuncak Örnekleri

Çocukların, pahalı ve geri dönüştürülemeyen oyuncaklardansa, REX Woody Serisi Ses Çıkaran Teller gibi onların el becerisini geliştiren kendin yap projeleri ile vakit geçirmesi sayesinde çocuklar, basit elektrik devresi elemanlarını tanır, pratik yapar ve motor becerileriyle hayal gücü gelişir. Böylesine bilimsel bir etkinliği yapıp ortaya işe yarar bir ürün çıkarmak çocukların hevesini arttırmakla kalmayıp sosyal becerilerinin de gelişmesine yol açar.

 Bu projede amaç iletken demir bir yol etrafına halka gibi geçirilen yüzük şeklindeki oyun çubuğunun demire temas ettirilmeden yolu tamamlaması amaçlanmaktadır. Çubuğun ucundaki yüzük teli demir yoluna temas ettirildiğinde ise elektrik devresi tamamlanmaktadır. Devre tamamlandığında ise LED ve Buzzer’dan meydana gelen ikaz elemanları çalıştırılmış olunur. Bu şekilde ise oyun kaybedilmiş olunur ve yeniden başlanması gerekmektedir. Bu kendin yap seti ile ilk ve ortaöğretim eğitimi alan çocuklarınız, yeğenleriniz, yakınlarınız varsa eğer öğrenirken bir yandan da el becerilerini geliştirmiş olacaklardır. Bu ürüne sadece bir hediye gözüyle bakmamak belki de daha doğru olacaktır. Çünkü bu proje ile aynı zamanda temel elektroniğe giriş yaparak uygulamalı bir şekilde öğrenmeye de başlamış olacaklardır. Ses Çıkaran Teller oyunu ile aileniz ve sevdikleriniz ile eğlenceli vakitler geçireceksiniz.

Eğitici Oyuncak Yapımı

Eğitici oyuncak yapımı dendiğinde akla gelen en güzel oyuncaklardan birisi ise REX Woody Serisi D.I.Y Mop-Bot (STEM) ürünüdür.  Bu ürün sayesinde çocuklar farklı bir bakış açısı kazanarak bilgi ve beceriler edinmesini sağlamaktadır. Bu ürün ile öğrenciler ezber yapmadan, sorgulama yaparak öğrenmektedirler. Mop-Bot (STEM) ürünü çocuklara eleştirel ve kritik düşünme becerisi kazandırır, üreten bir birey olmalarına katkı sunar. Yaratıcılıkları artar. Kişilerarası iletişim becerileri güçlendirir.

Yazımızda bahsettiğimiz tüm ürünlerden bazılarına aşağıdan göz atabilirsiniz.

Siz de çocuğunuz için sömestr tatili ne yapalım, ara tatilde çocuğumla neler yapabilirim diye düşünüyorsanız eğitici ahşap oyuncak arayışı içerisine giriyorsanız eğitici oyuncak örneklerine ve diğer tüm eğitici ürünlere buradan göz atabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz