back to top

ROOT-Robotik Kodlama Online Turnuvası

ROOT-Robotik Kodlama Online Turnuvası Bu Yıl 4. kez Düzenleniyor!

ROOT, Türkiye genelindeki en büyük online robotik kodlama yarışmasıdır. Geçen yıl, 16 binden fazla öğrencinin katılım sağladığı turnuvaya, ilkokul ve ortaokul öğrencileri ücretsiz başvuru yapabiliyor.  Robotik Kodlama ve STEM ağırlıklı bilgi ve beceri sorularının yer aldığı turnuvada, başvuru yapan tüm öğrencilere ücretsiz eğitimler tanımlanıyor. Bu şekilde, konu eksiği olan öğrencilerin eksiklerini tamamlaması hedeflenirken, yarışmanın “Görev” aşamasında ise problem çözümü üzerinde takımlar halinde yarışılıyor.

Başvuru ve detaylar için: https://www.rokodemi.com/Root2023/Root2023

ROOT – Robotik Kodlama Yarışmasına Kimler Başvurabilir?

ROOT – Robotik Kodlama yarışması için başvuruların öğrenciler adına mentorler tarafından yapılması gerekiyor. Öğrencilerin yaptığı başvuruların kabul edilmeyeceği unutulmamalıdır. Turnuvaya başvurmak tamamen ücretsizdir ve İlkokul (3. ve 4.sınıf) ve ortaokul öğrencileri turnuvaya katılabilirler. Online Rekabet turnuvanın ilk etabıdır ve bu etapta tüm öğrenciler bireysel olarak değerlendirilecektir. Takımlar ise yarı finale geçmeye hak kazanan öğrenciler ile oluşturulacaktır.

ROOT - Robotik Kodlama Yarışması
ROOT – Robotik Kodlama Yarışması

NOT: Başvurular tamamlandıktan sonra mentorlerin www.rokodemi.com sayfasından öğretmen girişi yapmaları gerekmektedir. Turnuvaya dahil etmek istedikleri tüm öğrencileri seviyelerine uygun şekilde sınıflara kaydetmeleri gerekmektedir.

ROOT – Robotik Kodlama Yarışması Aşamalar

ROOT – Robotik Kodlama yarışması online rekabet, yarı final, final olmak üzere 3 aşamadan meydana gelmektedir. Online rekabet aşaması yarı final sıralamasını belirlemektedir ve 100 puan üzerinden hesaplanmaktadır. Puanlar LMS üzerinden otomatik bir şekilde hesaplanmaktadır ve bireysel olarak puanlar belirlenmektedir. Bu puanlar öğrencilerin yarı finale geçip geçmeme durumunu belirler. Yarı final aşamasında ise final sıralaması belirlenmektedir. Final aşamasında ise dereceler belirlenir. Online Rekabet, Yarı Final ve Final aşamaları kendi içinde hesaplanmaktadır. Bir aşamada alınan puan diğer aşamanın puanını etkilemektedir. Yalnızca sıralamadaki yerini belirlemektedir.

ROOT - Robotik Kodlama Yarışması
ROOT – Robotik Kodlama Yarışması

ROOT – Robotik Kodlama Yarışması Ödüller

Robotik Kodlama Yarışmasında birçok ödül sizleri bekliyor. Birincilik ödülü Drone , ikincilik ödülü Edison Robot, Üçüncülük ödülü ise REX Evolution Serisi 8 in 1 Robot Kiti. Bu ödüllerin yanı sıra özel ödüller de verilecektir. Ayrıca sadece birinci, ikinci ve üçüncüye hediye verilmiyor daha birçok hediye bulunuyor. Online Rekabet aşamasında ilk 10’a giren takımlara yarı final yarışma paketi verilecektir. Online Rekabet’e katılan herkese dijital katılım sertifikası verilecektir. Ayrıca finalistlerin okullarına plaket ve öğrencilerine madalya verilecektir. Birinci, ikinci ve üçüncü olan takımlara kupa, öğretmenlerine plaket, öğrencilerine madalya verilecektir. Hemen siz de başvurunuzu yapın ve birbirinden güzel ödüllerin sahibi olma fırsatını kaçırmayın.

“Hemen Takımını Kur, Turnuvaya Katıl, Ödülleri Kazan!”

Başvuru ve detaylar için: https://www.rokodemi.com/Root2023/Root2023

Son Çıkan Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz