Creality Ender 3 pro

0
1255
Hangi Creality Modelini Seçmeliyim? yazısı kapak
Hangi Creality Modelini Seçmeliyim?

Ender 3 pro, kaliteli bir 3d yazıcı arayışında olan kişiler için gayet uygun bir yazıcı türüdür. Gayet verimli sonuçlar elde edilmesi dolayısıyla pek çok kişi tarafından sıklıkla tercih edilen bir ender serisi ürünüdür. Eğer siz de tasarımlarınızı 3 boyutlu bir şekilde almak istiyorsanız ender 3 pro ürünü tam olarak size hitap edebilir. 

3 boyutlu modellemeleri çok iyi bir şekilde çıktı haline getirebilen bu 3d yazıcı ürünü creality ender 3 pro birçok kullanım amacına adapte olabilmekte ve birçok avantajı da kullanıcılara sunmaktadır. Bu 3d yazıcı ile tüketici ürünlerinden mimari ölçekli maketlere film sahnelerimnden küçük tasarım paraçalarını aklınıza gelebilecek birçok ürünün çıktısını ender 3 pro ile alabilirsiniz. İhtiyaçlarınızı bekletmeyin, ender 3 pro ile ihtiyaçlarınızı karşılayın. Creality ender 3 pro ile prototipleme çok hızlı bir şekilde yapılarak zaman kaybının önüne geçmekte ve bu kalan zamanda ürün daha iyi bir hale getirmek için çalışabilmektedir. Creality ender 3 pro anlaşıldığı üzere küçük çaplı firmalardan büyük işletmelere, Okullardan kurumsal firmalara kadar birçok yerde prototipleme amacı ile kullanılır.

Creality ender 3 pro ile bir baskıyı veya ürünü elde etmek için bir kalıba ya da başka bir şeye ihtiyacınız bulunmamaktadır. Bu kolaylıklarından dolayı creality ender 3 pro endüstriyel sektörde de sıklıkla kullanılmaktadır. Aynı zamanda öğrenciler tasarımlarını ortaya koymadan önce bu yazıcılar ile kontrol edebilme ve tasarımlarını inceleyebilme imkanları bulmaları sayesinde oluşabilecek sorunlara öncesinde müdahale edilebilmektedir. Tüm bu avantajlar 3d yazıcıları vazgeçilmez kılmaktadır.

Creality ender 3 pro ile bir baskı yapmak istiyorsanız eğer hammadde için filament kullanmanız da gerekecek. Baskı alacağınız tasarımlar için creality ender 3 pro ve bir filament türü ihtiyacınızı giderecek,i kaliteli ve  hızlı bir şekilde baskı almanızı sağlayacaktır. Bu yazıcılar FDM 3d baskı teknolojisini kullanması sayesinde çok rahat bir kullanım ortaya sunmaktadır. Kısaca bahsetmek gerekirse bu teknolojisi makineye yüklenen dijital tasarımn dosyalarını kullanır ve bunları fiziksel boyutlara dönüştürmektedir.

Creality Ender3 S1 PRO 3D Yazıcı ürününü incelemek için tıklayın.

Creality Ender 3 Pro Filament Seçimi

Eğer creality ender 3 pro için bir filament almak isterseniz ABS, PLA ve TPU gibi filament çeşitleri ile karşılaşmış olacaksınız. Bu 3 tür içinde farklı sıcaklık düzeyinde iyi çalışma performansını creality ender 3 pro ile yakalayabilirsiniz. Ama bu filament türleri arasında farklılık olduğunu hatırlatmak isteriz.  Eğer filament nedir,  3d yazıcı filament çeşitleri nelerdir, hangisini tercih etmelisin merak ediyorsan filamentler ile ilgili yazımızı hemen inceleyebilirsiniz. 

Filamentler hakkında kısaca bilgi vermemiz gerekirse PLA ev ortamında kullanmak ve baskı almak için sıklıkla tercih edilen bir filament türüdür. Bunun ana nedeni ise  doğal bir yapısının bulunması olduğunu söyleyebiliriz. Birçok kişi tarafından PLA filament sıklıkla kullanılmakta ve beğenilerek kullanılmaktadır. Creality ender 3 pro filament seçiminde bu filament türünü insan sağlığına bir zararı olmaması nedeniyle de gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. PLA filamentin parlak bir yapıya sahip olması nedeniyle de çıktısını aldığınız ürünlerin hoş bir görünüme sahip olacağını söylemek mümkündür. Bu nedenle de tercih sebebi olduğunu söyleyebiliriz. ABS filament PLA filament ile kıyaslandığında ABS filamentin daha dayanıklı olduğunu söylemek mümkün. Ama bu PLA filament dayanıksız olduğu anlamına gelmemektedir.

TPU filament ise çok daha esnek bir yapıya sahiptir. Esnekliğe ihtiyaç duyulan öğeler için gayet ideal bir filament türüdür. Görüldüğü üzere birçok filament çeşiti olması nedeniyle de creality ender 3 pro 3 boyutlu yazıcı ile istediğiniz çıktıları kolay bir şekilde alabilirsiniz. 

Creality Ender 3 Pro Kurulum

Creality ender 3 pro iyi bir şekilde yapılandırılması sayesinde ürün kullanıcıları için pek çok avantaj sunmaktadır. En büyük avantajlarından birisi açık kaynak kodlu olması ve kullanıcılara üzerinde düzenlemeler yapabilmek için imkan sunmasıdır. Bu şekilde bu üründen tam bir şekilde istifade etmek mümkün olmaktadır. Eğer dikkatli bir şekilde kullanılırsa creality ender 3 pro uygun fiyatlı olmasına rağmen uzun yıllar kullanılabilecek bir kalitededir. Creality ender 3 pro alt bölümü kurtu içerisinden monte edilmiş olarak çıkmaktadır. Bu sayede bu kullanıcılara kolay bir kurulum imkanı sunmaktadır. Kutu içerisinde tornavida, vida ve kurulum için gerekli olan tüm materyaller mevcuttur. Eğer kullanım kılavuzunda yazan talimatları takip ederseniz creality ender 3 pro kurulum işlemini kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. Kurulum kitapçığında bulunan görsel desateği ile de  10 adımdan oluşan kurulum işlemini kutu içerisinden çıkan kurulum malzemeleri ile kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Creality Ender 3 Pro Anakart v1.1.5 ürünümüzü buradan inceleyebilirsiniz.

Creality Ender 3 Pro ve Ender 3 V2 Farkı

Creality Ender 3 Pro diğer yazıcı modellerinden Ender 3 V2 ile kıyaslandığında en büyük farkın boyutlar ile ilgili olduğunu söyleyebiliriz. Ender 3 pro çok daha küçük bir boyuta sahiptir. Bu avantajından dolayı küçük alanlarda bile rahatlıkla kullanılabilir ve baskı yapabilirsiniz. 

Genel olarak incelediğimizde ender serisi ürünü olan Creality ender 3 pro birçok gereksinimini karşılayacak bir üründür. Hemen 3d yazıcı ürünlerini incelemek ve fiyatlarını öğrenmek istiyorsanız 3d yazıcı modellerine göz atın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz