back to top

OTG Kablo

OTG Kablo farklı cihazlar arasında bağlantı kurma amacıyla kullanılmaktadır. Örnek vermek gerekirse otg kablo ile flash bellek ve telefonu birbirine bağlamak mümkündür. Teknolojik ürünler hayatımızda büyük öneme sahip ürünlerdir ve birçok işlemi yapma konusunda bizlere kolaylık sağlarlar. Elektronik cihazlar arasında veri alışverişi yapma konusunda kablosuz bir şekilde veri alışverişi çoğu zaman mümkün olmaktadır ama hız ve verimlilik açısından kablolu bir şekilde veri aktarımı yapabilmenin de inanılmaz derecede avantajları olduğunu söylemek yanlış olmaz. Örneğin büyük boyutlu veri aktarımı yaparken şarj sorunu ve zaman kaybı düşünüldüğünde kablo ile veri aktarımını kısa sürede gerçekleştirerek büyük kolaylık sağlayacaktır. Bu cihazın genel olarak bir ucu usb uyumlu olmaktadır ve diğer ucu ise oyun konsolu, dijital fotoğraf makinesi ve diğer birçok akıllı cihaz için uyumlu giriş seçenekleri bulunmaktadır. Bu sayede kolay bir şekilde bağlantı sağlayabilir ve dosya, resim video ve diğer veri aktarımı işlemlerini kolaylıkla yapabilirsiniz. Aynı zamanda otg kablo ile yazıcıya bağlanarak tarama ve yazdırma işlemlerini kolay bir şekilde yapabilirsiniz. 

Dönüştürücü modellerine göz atmak için hemen tıklayın.

Otg Kablo Çeşitleri 

Hızlı ve sorunsuz bir şekilde veri aktarımı yapabileceğiniz otg kablo çeşitleri bulunmaktadır. Bu otg kablo çeşitleri ile evinizde, ofisinizde kısaca bulunduğunuz her yerde fazladan kablo kalabalığı yapmadan, farklı cihazları birbiri ile bağlayabilir dönüştürücü özelliği ile kullanabilmeniz mümkündür. Verilerinizin güvenliğini bu kablo ile kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Sadece bu kablo ile bağladığınız cihazların bu verilere erişebilmesi nedeniyle gayet güvenli bir şekilde işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. HDMI otg kablo ile HDMI girişine sahip ürünler ile Type-C girişine sahip ürünler arasında bağlantı sağlamaktadır. Mini usb otg kablo ürünü ile ise genel olarak android cihazlar için sıklıkla kullanılan bir üründür. Genel olarak giriş ve çıkışları uyumlu olan diğer birçok cihaz içinde uyumlu olmakta ve kullanılmaktadır. Küçük bir boyutu olması nedeniyle çok kolay bir şekilde taşınabilmekte ver yer tutmamaktadır. 

USB – RS485 Dönüştürücüyü incelemek için tıklayın.

Otg Kablo Özellikleri Nelerdir?

OTG kablonun en büyük özelliği elektronik cihazlar arasında veri, alışverişini yapmasını sağlamasıdır. Ama birden fazla ihtiyaç için de kullanılabilmektedir. Bu kablo ile telefon ve tabletinize mouse bağlayabilir ve imleç yardımı ile cihazlarınızı kullanabilirsiniz. Bir program kullanmanıza gerek kalmadan mouse kablo usb çıkışına bağlanarak kolay bir şekilde kurulumu yapabilirsiniz. Bu yöntem ile telefon ve tabletlerinizi uzaktan kontrol edebilmenizi sağlamaktadır. Bu cihaz aynı zamanda şarj sorunu yaşadığınızda da şarj sorununuzu giderecektir. Telefonunuzu otg kablo girişine bağlayarak diğer ucunu ise başka bir cihazdan çıkış yapan USB kısmına takabilirsiniz. Böylelikle acil durumlarda telefonunuzu şarj edebilirsiniz. OTG kablo ile aynı zamanda kamera bağlantısı yapabilirsiniz. Yani otg kablo ile cihazınızı şarj edebilir, bir mouse bağlayabilir, oyun oynamak için joysticklerle kullanarak tabletinizde uyumlu oyunlar oynayabilirsiniz. Aynı zamanda USB bellek cihazı da harici depolama ürünü olarak bu kablo ile kullanabilirsiniz. 

Dönüştürücülere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Otg Kablo Fiyatları

Otg kablo fiyatları üründen ürüne ve kullanım amacına göre değişiklik göstermektedir. Ama genel olarak fiyatların uygun olduğunu söylemek mümkündür. Robotistan.com’da otg kablo çeşitlerine hemen ulaşabilir ve alışlarınızı kolaylıkla yapabilirsiniz. 

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Çıkan Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz