back to top

REX

REX, Robotistan Education X olarak da bilinmektedir ve dünyanın en uygun, yaratıcı, eğitici ve kaliteli eğitim robotudur. REX, robotistan’ın eğitim kiti üreten, tasarlayan bir markasıdır ve eğitirken hayal gücünüzü son noktaya taşımayı, öğrenmeyi kalıcı kılmayı hedefleyen bir eğitim serisidir.  Eğitim odaklı bir seridir. Peki bu eğitim kiti ile sizleri ne bekliyor. REX eğitim kiti, serilerden meydana gelmektedir. Yani REX serileri mevcuttur ve karşınıza 4 adet seri çıkmaktadır. Bu seriler içerisinde toplam 50-60 çeşit ürün bulunmaktadır.

REX Serileri Nelerdir?

Evolution serisi: REX Evolution Serisi Super Star Transformers – 8 in 1 ve REX Evolution Serisi Survivor Robot Kiti – 4 in 1 olmak üzere temelde 2’ye ayrılmaktadır ve aynı zamanda evolution serisi eklenti paketlerinden meydana gelmektedir. 

Tüm Evolution serisi ürünlerinin isimlerine aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

REX Evolution Serisi Super Star Transformers – 8 in 1  Ürünü ile Neler Yapabilirsiniz?

Bu robot eğitim kiti ile hayallerinizi en üst düzeye çıkarabilirsiniz. Çünkü toplam 8 farklı robot oluşturabilmenize imkan tanıyan bu kit eğitirken aynı zamanda eğlendiriyor. Peki yapabileceğiniz 8 çeşit robot nedir, hadi birlikte inceleyelim.

  • V-Tracker: Ses takipçisi olarak da adlandırılmaktadır ve sese tepki veren bir robottur. Siz ne komut verirseniz onu gerçekleştirme amacındadır. Gel derseniz gelecek, git derseniz gidecek, kal derseniz kalacaktır. Siz ne derseniz onu gerçekleştirecektir. Bu robotta kullanılan ses sensörü, robotun duyarlı bir hale gelmesini sağlamıştır. V-Tracker ile birçok şey yapabilirsiniz. Örneğin beden gücünüzü kullanmadan sesiniz ile fiziki işlerinizi yapabilecek bir robot yapabilirsiniz. Birbirleri ile entegre sistemler geliştirebilirsiniz. Arama kurtarma faaliyetleri için üst düzey projeler yapabilirsiniz. Askeri, alanlarda ses ile kontrol edilen robotlar ile kapsamlı projeler hayata geçirebilirsiniz. Yani hayal gücünüz ile hayal edebildiğiniz her şeyi bu robot ile yapabilirsiniz. 
  • RoboSonic: Robosonic nesneler ile mesafesini algılayıp sizin vereceğiniz komutlara göre hareket edebilen bir robot platformudur. Sahip olduğu mesafe sensörü sayesinde komutlara göre nesneler ile arasındaki mesafeyi ayarlayabilir. Robosonic ile engelden kaçabilen bir robot tasarlayabilirsiniz. Projelerinizde mesafe ölçer olarak kullanabilirsiniz. Arama kurtarma faaliyetleri için üst düzey projeler gerçekleştirebilirsiniz. Birbiri ile entegreli projeler geliştirebilirsiniz. Bu projeler ile hayal edeceğiniz tüm projeleri yapabilmeniz mümkün.
  • Immortal: Immortal robot dengede kalabilme özelliği ile ön planda olan bir robot türüdür. Asla yıkılmaz ve yere düşmez. Her zorlukla mücadele edebilir. Dengesinin bozulması durumunda bile kendini toparlayabilmekte ve ayakta kalmaya devam edebilmektedir. Dengede durabildiği için taşıma işlemleri için oldukça başarılı bir robot olarak karşımıza çıkmaktadır. Her yöne hareket edebilmesi ile istenilen her şey yapılabilir. Bu robot ile de hayal edebildiğin her şeyi yapabilmeniz mümkün. 
  • BTBot: Bluetooth ile kontrol etmenize imkan veren bir robot platformudur. BTBot ile robotunuzu uzaktan, kablolara gerek kalmadan kontrol edebilirsiniz. Telefonunuzda bulunan ufak bir uygulama ile robotunuzu yönetebileceksiniz. Hayal gücünüzü zorlayarak üst düzey projeler oluşturabilirsiniz. 
  • Destroyer: Yok edici bir tanktır. Paletli tank sayesinde hangi şartlarda olursa olsun robotunuzu istediğiniz yere ulaştırabilirsiniz. Bu tank ile önemli projeler yapmanız mümkündür. Paletleri olması sayesinde her araziye uyum sağlayan bir robot yapabilmeniz mümkündür. Her yöne hareket etmesi sayesinde bir çok şey yapabilmeniz mümkündür. 
  • MonsterBot: Bu robot ile neredeyse yapamayacağınız şey yok. Bağımsız süspansiyonları olması sayesinde neredeyse tırmanamayacağı yer yok diyebiliriz. NASA’nın uzay aracı Perseverance ile benzer yönleri bulunan bu robot ile neler yapabileceğiniz hayal gücünüze bağlı.
  • FeelMotion: Bu robot ile elinize giyeceğiniz bir eldiven ile yönlendirebilirsiniz. Omni tekerlek olması sayesinde ne şekilde isterseniz o şekilde hareket etmesini sağlayacaksınız. 
  • ArmBot: Bu robot ile artık robotlar sadece dolaşmıyor aynı zamanda eklediğimiz mekanik kol sayesinde yep yeni yetenekler kazanmış oluyor. Artık kolaylıkla bir yerden bir yere bir şeyler taşıyabilirsiniz.

Discovery Serisi: Bu seri ile keşfetmeniz gereken birçok robot olduğunu biliyor muydunuz? Robot kollardan 2023 model pleksi otto robota, yangın söndüren robottan Cruise omni tekerlekli robota kadar keşfetmenizi bekleyen birçok robot sizi bekliyor. Daha fazla ertelemeyin ve robot dünyasına hemen giriş yapın. Örnek discovery ürünlerine hemen aşağıdan göz atabilirsiniz.

Bunlar dışında sizleri bekleyen daha birçok ürün var. Hiç zaman kaybetmeden buraya tıklayarak tüm discovery serisinin ürünlerini kontrol edin.

Chassis Serisi: Bu seri ile ihtiyacınıza ve geliştireceğiniz robot türüne göre tüm platformlara ulaşabilirsiniz. Ne yapmak istediğiniz, ne geliştirmek istediğiniz tamamen sizin hayal gücünüze bağlı ama hayal ettiğiniz her şeyi yapabilmeniz için gereken tüm malzeme ve ekipmanlara burada ulaşabilmeniz mümkün. Başlamak için beklemenize gerek yok. Zaman kaybetmeden adım atarak ve seçiminizi yaparak çalışmalarınızı başlatın.

Bazı chassis serisi ürünlerin isimlerine hemen aşağıdan göz atabilirsiniz. 

Hemen ürün sayfasına giderek diğer tüm Chassis Serisi ürünlerine göz atabilirsiniz.

Sensors Serisi: Robot teknolojilerinde ışık, sıcaklı ve mesafe gibi değerlerin ölçümünü yapabilmek ve çok daha doğru kararlar verebilmek için  sensörlere ihtiyaç duyulmaktadır ve robotlar için sensörler olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. Aşağıda bazı modüllerin isimlerine göz atabilirsiniz. 

Diğer tüm modüllere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi sizler için hazırladığımız birçok eğitim seti bulunuyor. Tüm bu imkanlar varken kendinizi geliştirmeyi ön plana alabilir ve buradan başlayabilirsiniz. Artık daha fazla zaman kaybetmeden hayal gücünüzün sizleri götürdüğü, hayal edebildiğiniz her şeyi gerçeğe dönüştürmeye başlayabilirsiniz. Kendiniz için başlayarak önemli bir adım atabilirsiniz ama aynı zamanda bu eğitim setleri ile çocuklarınız ve sevdikleriniz için de önemli bir adım atmış olursunuz. Hemen tüm serilere göz atarak başlayın. Tüm REX ürünlerine hemen göz atabilirsiniz.

Son Çıkan Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz