back to top

Fritzing Nedir? Fritzing Kullanımını Hemen Öğren

Merhaba,

Bu yazıda sizlere Fritzing’in ne olduğundan ve devrelerinizi nasıl kurabileceğinizden bahsedeceğim. İlk olarak Fritzing’in ne olduğu ile başlayalım.

Fritzing Nedir?

Fritzing devrelerinizi ve kullandığınız parçaları modelleyebileceğiniz, bağlantılarınızı paylaşabileceğiniz ve hatalarınızı kontrol edebileceğiniz bir devre modelleme programıdır. Aynı zamanda devre kartlarınızı ve şemalarınızı oluşturabileceğiniz bir programdır.

Fritzing Nasıl Kurulur?

Fritzing açık kaynak kodlu bir devre tasarım programı olduğu için ücretsiz olarak aşağıda bulunan linkten edinebilirsiniz. Dosya olarak indirdiğiniz taktirde bir kuruluma ihtiyaç duymayacaksınız.

Fritzing Nasıl Kullanılır?

Fritzing ilk bakışta biraz karmaşık gözükebilir fakat zamanla kullanması çok rahat bir program olduğunu anlayacaksınız. İlk olarak komponentleri nasıl ekleyebileceğimiz ve kullanabileceğimiz ile başlayalım. Programı ilk açtığınızda karşınıza aşağıdaki pencere gelecektir.

Son Çıkan Yazılar

9 YORUMLAR

  1. merhaba , programı bilgisayarıma kurmaya çalışıyorum fakat api-ms-win-crt-runtime-|1-1-0.dll bilgisayarınızda eksik olduğundan başlanamıyor diyor. Bu sorunu çözmek için ne yapmam gerekiyor acaba?

  2. Çizgi izleyen robot projenizin devresini çizmek istiyorum fakat çizgi izleyen sensör kartının kütüphanesini bulamadım. Link atar mısınız rica etsem?

  3. Hocam Merhaba fritzingde oto yönlendirme yaptığımızda son derece karmaşık bir yönlendirme yapıyor bileşenleri birbirine bağlıyor filan yani otomatik yönlendirme verimli çalışmıyor gibi geldi bana yoksa ben mi hata yapıyorum anlamadım ya da aslında doğru yapıyor ama ben mi bilmiyorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz